עוד נציגויות

תזמינו שיחה חוזרת

מערכות חימום

מה הם מערכות חימום

מערכות חימום

מערכות חימום ביתיות מלוות את האנושות כבר אלפי שנים, ומוסיפות להתעדכן ולעבור שדרוגים שונים במטרה לספק לנו חום ומים חמים בעת הצורך.

ישנם סוגים שונים של מערכות חימום המתאימים לאקלים שונה, צרכים שונים ותקציב שונה. על כן, לפני שאתם ניגשים לרכוש מערכת חימום לבית או לעסק שלכם, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע מוסמכים על מנת להבטיח התקנה ופעילות של מערכת חימום מושלמת לבית או למשרד שלכם.

מערכת חימום מרכזית

למערכת חימום מרכזית יש צנרת ורדיאטורים המחוברים לדוד. הדוד מספק את החום והמשאבה מעבירה מים מחוממים מהדוד דרך הצנרת לרדיאטורים, ובחזרה לדוד לצורך חימום חוזר. זה גם מספק מים חמים לברזים החמים בבית שלכם.

סוגים שונים של מערכות חימום

משאבות חום מקור אוויר, אוספות חום מהאוויר שבחוץ באמצעות מאוורר. המאוורר ממיר אוויר לחום עבור רדיאטורים, מים חמים, חימום תת רצפתי או אוויר חם. משאבות חום מקור קרקע משתמשות בצינורות תת קרקעיים כדי לספוג חום מהאדמה עצמה. מערכות חימום היברידיות משלבות את דוד הגז שלכם עם משאבת חום.

מגוון רחב של מערכות חימום

ישנו מגוון רחב של מערכות שימוש שונות, היכולות לשמש אתכם לחימום ביתכם בעת הצורך. ברשימה שלמטה אספנו עבורכם את מערכות החימום השכיחות והיעילות ביותר.

תנור הסקה

המכונה בדרך כלל "מערכת אוויר מאולץ". תנורים מהווים את מערכות החימום הנפוצות ביותר כיום, במיוחד בבתים באירופה. האוויר מחומם בכבשן באמצעות גז, חשמל, פרופאן או נפט ולאחר מכן מופץ ברחבי הבית שלכם באמצעות תעלות ופתחי אוורור. אתם יכולים למצוא את התנור שלכם במרתף, בעליית הגג או בארון.

משאבות חום ומערכות חימום גיאותרמיות 

משאבות חום נמצאות בדרך כלל באקלים מתון ומשתמשות בחשמל כדי להעביר חום, דרך הבית שלכם באמצעות תעלות. בדרך כלל, מערכות אלו מפוצלות לשני מרכיבים, כאשר חלק אחד נמצא בפנים והשני בחוץ.

סוג נוסף של משאבת חום הוא מערכת גיאותרמית, המהוות משאבות חום המשתמשות בטמפרטורת כדור הארץ כדי לחמם או לקרר את הבית שלכם. ההטבות של מערכת חימום גיאותרמית הן שהיא חסכונית באנרגיה, שקטה ואין לה פליטות מזיקות.

מערכות חימום מסוג דוודים הופכות מים מאוחסנים לקיטור. הקיטור שנוצר מחמם את הבית שלכם באמצעות רדיאטורים של לוחות בסיס או חימום רצפה. דוודים, כמו תנור רגיל, משתמשים בדרך כלל בדלק לתפעול וחימום. אפשרויות הדלק לדוודים הן גז, חשמל, פרופאן או נפט. בנוסף להפקת חום לביתכם, דוודים עשויים לספק גם מים מחוממים למקלחות.

מערכות חימום רדיאטור 

רדיאטורים נמצאים בדרך כלל בבתים ישנים יותר והם מיכלי מתכת אטומים. לעתים קרובות הם עובדים עם דוד כדי לחמם את הבית שלכם, למרות שחלקם מכילים סלילים חשמליים. אדים מהדוד מסתובבים לרדיאטור, שם המתכת מתחממת ומקרינה את החום בכל החדר.

מערכות חימום משולבות

מערכות אלו כוללות גם יחידות חימום ומיזוג אוויר ולעיתים קרובות מותקנות על גג הבית או על לוח בצד הבית. מערכות חימום אלו משתמשות בגז או בחשמל כדי לחמם ולקרר את הבית שלכם, ויש להן תעלות המחוברות דרך הגג או הקיר החיצוני כדי להפיץ אוויר בכל הבית שלכם.

מערכות חימום חשמליות

תנורי חימום חשמליים ניידים (תקעים) אינם יקרים לקנייה, אך יקרים לשימוש. מערכות חימום אלה כוללות חימום באמצעות שמן ו"קוורץ אינפרא אדום". הם ממירים זרם חשמלי מהשקע בקיר ישירות לחום, כמו טוסטר או מגהץ לבגדים.

לסיכום

מערכת החימום המרכזית שלכם היא אחד המרכיבים החשובים בכל בית, משרד ומפעל עקב יכולות האוורור, החימום והקירור המשפיעות על האווירה בכל חלל ואף תורמות לשימור של מלאי. על כן, אנו ממליצים לכם להשקיע את הזמן והמחשבה, לעיין בסוגי המערכות השונות ולהתייעץ עם אנשי מקצוע המתמחים בתחום, בכדי לבחור את מערכת החימום הטובה ביותר לצרכים שלכם.

סגירת תפריט
לכל שאלה או הצעת מחיר חייגו 03-6475508 דילוג לתוכן