עוד נציגויות

תזמינו שיחה חוזרת

דוד קיטור

כל המידע על דודי קיטור

דודי קיטור

דוד קיטור הוא כלי שפועל בלחץ, המעביר חום למים להפקת קיטור למגוון יישומים. מדריך זה יספק סקירה מקיפה ופשוטה של ​​מה דוודים עושים, כיצד דוודים פועלים וכיצד לבחור דוד קיטור בטוח, אמין ויעיל.

דוד קיטור או מחולל קיטור הוא כלי מתכתי סגור בו מחממים מים, בכדי להביא לתהליך האידוי שמומר לקיטור בלחץ גבוה, כתוצאה מהלחץ האטמוספרי. אנרגיית החום הדרושה לייצור קיטור מופקת על ידי שריפת דלק כלומר פחם, סולר נפט, גז וכדומה בתנור.

הקיטור המופק בדוד עשוי לשמש להפקת חשמל, לתעשייה או לתהליכים למטרות חימום. כל תחנות הכוח כמו גם התעשיות משתמשות בקיטור על בסיס קבוע.

איך דודי קיטור עובדים?

דודי קיטור מייצרים כוח קיטור בלחץ על ידי חימום מים לנקודת הרתיחה שלהם באמצעות מקור דלק דליק. אופן חימום המים תלוי אם מדובר בדוד אש או צינור מים.

ניתן למצוא את ההבדלים העיקריים בין השניים בשמותיהם:

בדוד אש, מקור הדלק הדליק מצוי בתוך צינור מוקף בכלי מלא במים. הצינור מחמם בהדרגה את המים סביבו ובסופו של דבר מייצר אדים.

לעומת זאת, בדוד צינור מים, המים מוכלים בתוך מספר צינורות, וחום ממקור הדלק הדליק מופעל על החלק החיצוני של הצינורות כדי לייצר קיטור.

דוד תוצרת חברה BBS, גרמניה

יישומים של דוד קיטור

ישנם יישומים רבים לדודי קיטור, כאשר רובם תעשייתיים אך לא רק.

  • הקיטור שמייצרים דודי קיטור משמש להנעת מנוע ראשי כמו מנוע קיטור או טורבינת קיטור, שמניע גנראטור חשמלי לייצור חשמל בתחנות כוח תרמיות
  • קיטור עשוי להיות מסופק בלחצים נמוכים עבור תעשיות העורכות תהליכים שחוזרים על עצמם כמו טחנות לייצור כותנה, מפעלי סוכר וטקסטיל, נייר, כימיקלים, מבשלות בירה וכדומה
  • קיטור משמש גם לחימום מבני מגורים ותעשייה בחורף
  • הקיטור המופק בדוד משמש להפקת מים חמים, שיכולים לשמש לחימום בלחצים נמוכים בהרבה
  • דודי קיטור משמשים גם ליצירת ואקום ופליטת גזים, לרבות גזים רעילים לרווחת העובדים והסביבה

בחירת דוד קיטור

יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים לבחירת הגודל והסוג של דוד הקיטור שלכם, במיוחד כאשר מדובר בדוד קיטור למטרות תעשייה:

➢ הכוח הנדרש ולחץ העבודה

➢ הקצב שבו יש ליצור קיטור

➢ המיקום הגיאוגרפי של בית הכוח

➢ הדלק והמים הזמינים

➢ סוג הדלק שיש להשתמש בו

➢ הקביעות האפשרית של התחנה

➢ מקדם העומס הסביר

כל המשתנים הללו יספקו לכם את התשובות הנכונות ויסייעו לכם לבחור את דוד הקיטור המתאים עבורכם ועבור המטרות שלכם ביעילות ומקצועיות.

יעילות הדוד

איכות ויעילות הדוד משפיעות ישירות על עלות הפעלת דוד הקיטור לאורך חייו, משך הבלאי שלו ואופן הפעילות התקין במפעל. יעילות הדוד משתפרת על ידי בחירת דוד המותאם לצורכי התעשייה וביצוע של אופטימיזציה של אופן השימוש בדוודים על בסיס קבוע.

עם זאת, העיצוב של מערכת הדוד קובע חלק גדול מאופי התפקוד ואיכות הביצוע שלו. מבחינה פונקציונאלית, ניתן לחשוב על דוודים כמנגנוני חילוף חום: דוד מייצר חום ובסופו של דבר ממיר את החום הזה למים – ככל שפחות אנרגיית חום אובדת לאורך התהליך, כך הדוד יעיל יותר ומביא לייצור של קיטור רב יותר במעט זמן.

במילים אחרות, הדוד יעבוד טוב יותר ויהיה חסכוני יותר באופן התפעול שלו, הבלאי ועלויות התחזוקה.

בטיחות של דודי קיטור

בימים הראשונים של דודי הקיטור, הדוודים היו נדיפים ולא תמיד בנויים בצורה מאובטחת. דוודים שמתפוצצים או מתקלקלים כהרף עין היו עניין שבשגרה, והביאו לפציעות ואף למוות.

כיום, מהלך תכנון וביסוס הדוודים עוקב אחר הנחיות בטיחות קפדניות, המפקחות הן על אופן הייצור והן על איכות השימוש בדוודים, על מנת לצמצם את התאונות העלולות להתרחש בשימוש בדודי קיטור.

בכדי לשמור עליכם ועל העובדים שלכם, תמיד מומלץ להיעזר באנשי מקצוע מומחים על מנת לאבטח את סביבת העבודה ואת דוד הקיטור עצמו. ניטור ותחזוקה יעילה ועקבית של דוודים לפני שמתעוררות בעיות יסייעו להבטיח שהמפעל ישמור על הפרודוקטיביות והבטיחות שלו 24/7.

 

סגירת תפריט
לכל שאלה או הצעת מחיר חייגו 03-6475508 דילוג לתוכן